238

Kapliczka Diego Armando Maradony – cel naszej wizyty w Neapolu

Neapol, Napoli – Drugie co do wielkości miasto we Włoszech. Potężna aglomeracja licząca ponad dwa miliony mieszkańców. Miasto niesłychanie brudne, ulice niezadbane, budynki w fatalnym stanie, ale to nic ponieważ mieszkańcy tej części Włoch są nieprawdopodobnie przyjaźni, mili i zawsze serdeczni. Przy zadziorności włochów jest to prawdziwym ewenementem. Jednak my nie będziemy opisywać jak wygląda życie w tym mieście, które jest nad wyraz zupełnie inne w stosunku do pozostałych Włoskich miast.

Do Neapolu pojechaliśmy z misją ujrzenia na własne oczy legendarną kapliczkę Diego Maradony, który jest Bogiem dla mieszkańców Neapolu, a dla Maradony Bogiem jest oczywiście Che Guevara stąd na Przystanku PRL ta wyjątkowa wizyta.

Kapliczka Boskiego Diego…

Słynna kapliczka Diego Maradony, która znajduję się na zabytkowym trakcie Spaccanapoli, miejscu gdzie roi się od kupców, handlarzy czy sprzedawców pamiątek. Ciekawostką na pewno jest fakt aby zrobić zdjęcie tego kultowego miejsca należy zamówić kawę u właściciela kawiarni, w której na co dzień jest zawieszona kapliczka. Koszt jest symboliczny i wynosi zaledwie 1 euro.

Ulica San Biagio dei Librai, uliczka, na której mieści się kawiarnia z kapliczką Diego Maradony. To miejsce kultu dla wszystkich fanów Wielkiego Geniusza football-u.

SSC Napoli…

Stadion San Paolo, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna Società Sportiva Calcio Napoli. Obiekt bardzo charakterystyczny dla włoskiego piłkarstwa. Stadion z niewyobrażalnym klimatem dla prawdziwych fanatyków. Typowy obiekt piłkarski, który pokazuję magie piłki nożnej. Takich obiektów niestety już się nie buduje…

 186

…po prostu Curva A Napoli

Kult Napoli i Diego Maradony…

030

Wszechobecne postery, koszulki, wycinki z gazet to namacalny dowód, że wszytko kręci się wokół Napoli, a Maradona jest tutaj prawdziwym ”Boskim Stwórcą” i tak od ponad trzydziestu lat.

„EL DIEGO”, słynna biografia piłkarskiego geniusza to podróż w jego osobisty i piłkarski świat