Przystankowe tablice Miejskiego Zakładu Komunikacji…

Przystankowe tablice komunikacji miejskiej pod mostem Poniatowskiego, w samym sercu warszawskiego Powiśla.

Tablice MZK, ZTM czy obecnie Warszawskiego Transportu Publicznego. Jedno jest pewne, takich obrazków nie zobaczymy już nigdy, ale przynajmniej Warszawa śmiało może się pochwalić jedną z najlepszych komunikacji miejskich w Europie.

Dawny wspomnień czar rozświetlonych tablic komunikacji miejskiej w podziemiach Dworca Centralnego w Warszawie…

Z życia dzielnicy…
Rembertów, prawobrzeżna dzielnica Warszawy, znana przede wszystkim ze sporej ilości zielonych terenów. Same lasy stanowią ponad trzydzieści procent powierzchni Rembertowa. Ponadto, była siedziba Akademii Sztabu Generalnego i dzielnica z najmniejszą liczbą ilości mieszkańców.
W 1957 roku Rembertów został przyłączony do Warszawy jako część dzielnicy Praga Południe.
W latach 1994-2002, funkcjonuje jako jedna z samodzielnych gmin należących do Warszawy, a od 2002 roku Rembertów zostaje jedną z osiemnastu pełnoprawnych dzielnic, miasta stołecznego Warszawy.
Stacja kolejowa w Rembertowie to czas prawdziwych lat 80-tych w pełnej krasie, i te wiaty przystankowe na stacji…

W Dzielnicy Rembertów nie zapominają o żołnierzach I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, którzy polegli we wrześniu 1944r. na przedpolach Pragi, w walce o wyzwolenie Warszawy, jak i samej Pragi, stąd nasza wizyta w tej warszawskiej Dzielnicy i ujrzenie pięknej tablicy, którą można zobaczyć na ścianie budynku dzisiejszego Domu Kultury.

Budynek Domu Kultury dzielnicy Rembertów, bezzmiennie mieści się na ulicy Komandosów 8, nieopodal stacji PKP Rembertów.