trybunaTrybuna, Głos Wybrzeża, Kapitał Marksa czy niezapomniane Kroniki Filmowe to tylko niektóre legendarne tytuły polskiego światka medialnego Polski Ludowej. Tytuły, które przenikały w życie codzienne Polaków miały łączyć klasę robotniczą o lepsze jutro… lepsze jutro socjalizmu i Polski Ludowej.

Jednym zdaniem kamuflaż naszych myśli i poglądów.

Ale czy na pewno…?

Osądźcie sami…

Jednak w pierwszej kolejności chcielibyśmy Was zaprosić na wspaniałą podróż pod tytułem – TA NASZA MŁODOŚĆ… Jak dorastało się w PRL?

PYTANIE – JAKA BYŁA MŁODZIEŻ W PRL?

•Co młodzi myśleli o polityce?
• Kiedy dziewczyny skracały sukienki, a chłopcy zapuszczali fryzury?
• Jak młodzi żyli „za te polskie dwa tysiące”?
• Jak się bawili „na dechach” i w dyskotekach?
• Kiedy brali ślub i jak walczyli o własny kąt?
• Co przyniosła rewolucja seksualna?

Po tę publikację powinni sięgnąć wszyscy! Młodzi duchem i ciałem – żeby wiedzieć więcej o swoich rodzicach i dziadkach. Młodzi już tylko duchem – żeby powspominać minione lata z łezką w oku, ale i odrobiną refleksji.

Autorzy książki – Kazimierz Kunicki i Tomasz Ławecki – mają w dorobku po kilkadziesiąt książek, w tym szereg pozycji popularnonaukowych, reportaży z kraju i ze świata, przewodników turystycznych, esejów oraz biografii sławnych Polaków.

Przystanek PRL objął patronat medialny nad tą wspaniałą lekturą, którą powinien mieć każdy kto chciałby poznać ducha czasów PRL lub powspominać tamte czasy…

Dni Oświaty, Książki i Prasy. Plakat autorstwa, Witolda Chmielewskiego, 1951r.