Sport miał w PRL-u ogromne znaczenie, a na sport postawił nie kto inny jak oczywiście I sekretarz Partii, Edward Gierek. To właśnie dzięki Gierkowi, który nie stronił od nakładów finansowych na sport, wiele hal oraz stadionów powstało w epoce lat 70-tych, którą zapoczątkowali polscy piłkarze, zdobywając złoty medal olimpijski w 1972r. w Monachium.

Od tego momentu, polscy sportowcy przez całą dekadę lat 70-tych do olimpiady w Moskwie, która miała miejsce w roku 1980 byli światową potęgą sportową.

Pamiątki z olimpiady w Moskwie…

Olimpiada w Moskwie, rok 1980 to dla naszego kraju 32 medale, w tym trzy złote. Ten wynik, do dzisiejszego dnia nie został pobity. Wprawdzie, część reprezentacji narodowych zbojkotowała olimpiadę w Moskwie, ale wynik i tak robi ogromne wrażenie.

Plakat Olimpiady letniej z Moskwy, która odbyła się w 1980 roku. Zdjęcia plakatu wykonaliśmy w Muzeum Olimpijskim w Atenach, w podziemiach Nowożytnego stadionu olimpijskiego, na którym odbyły się pierwsze igrzyska olimpijskie

Pamiątki z olimpiady w Moskwie to prawdziwa gratka dla miłośników sportu. Powyżej, pięknie wydany album, bogaty w zdjęcia, prezentujący olimpiadę letnią w Lake Placid(USA)i oczywiście olimpiadę w Moskwie. Ponadto na zdjęciach, jeden z numerów popularnej w PRL-u, serii albumów ”IS” dla kolekcjonerów, poświęcony także zmaganiom olimpijskim jakie miały miejsce w Moskwie.

I oczywiście pamiątkowe przypinki poświęcone temu wydarzeniu z oficjalną maskotką olimpiady, niedźwiadkiem Miszą gdzie maskotka po raz pierwszy była wykorzystana na tak ogromną skalę i pojawiała się nie tylko podczas trwania zawodów, ale przede wszystkim na wielu produktach reklamowych, co ma miejsce do dzisiejszego dnia.