Koniec lat 80-tych i początek lat 90-tych czyli zagraniczne marki w PRL-u…

Commodore AMIGA 500 albo po prostu AMIGA 500 produkowana przez firmę Commodore International w latach 1987-1991. W naszym kraju ten domowy komputer podbijał serca od początku lat 90-tych do ostatnich lat tej pierwszej dekady wolności Rzeczypospolitej Polskiej. Do tego słynnego komputera był także monitor, jednak w polskich domach podłączało się do telewizora. To wystarczyło bo ATARI, COMMODORE 64 czy AMIGA były używane tylko do grania w kultowe gierki, a nie do pracy jak w dzisiejszych czasach.

Na zdjęciach 14-calowy, kolorowy telewizor Philips oraz wielki szok jak na tamte czasy, video firmy Schneider. Obydwa te sprzęty były dostępne w Polsce od połowy lat 80-tych.

Zdecydowaliśmy się zaprezentować te zagraniczne marki ponieważ tak jak napisaliśmy wcześniej były już dostępne od połowy lat 80-tych jednak w powszechnym użyciu przez polskie społeczeństwo dopiero po transformacji ustrojowej, a więc w latach 90-tych. W PRL-u na kolorowy telewizor, video czy komputer nie stać było właściwie nikogo poza elitą partyjną czy pojawiającymi się gangsterami na polskich ulicach, co też było nowością jak na tamte czasy.

Jeden z najbardziej charakterystycznych widoków od połowy lat 80-tych do końca lat 90-tych. Takie zdjęcia przechodzą już do historii. Nieczynna Wypożyczalnia Kaset Video na Saskiej Kępie, w Warszawie. Patrząc na takie obrazki, łezka się w oku kręci, a facjata sama się uśmiecha.