Złote lata polskiej piłki i legendarne souveniry…

Era lat 70-tych i 80-tych to złote czasy dla polskiej piłki, które przyniosły naszej reprezentacji największe sukcesy. Wystarczy tylko wymienić dwa miejsca na podium piłkarskich mistrzostw świata, odpowiednio, 1974 rok w RFN i 1982 rok w Hiszpanii.

Te sukcesy przyczyniły się do wielkiej popularności piłki nożnej w Polsce i przez prawie ponad dekadę byliśmy jedną z największych potęg piłkarskich na świecie, które wychowały dziesiątki najbardziej utalentowanych zawodników w historii futbolu.

Dla przypomnienia prezentujemy legendarne pamiątki z tamtego, złotego okresu dla polskiej piłki.

Mistrzostwa świata w RFN i srebrny medal…

Mistrzostwa Świata w Hiszpanii i kolejne srebro…

Naklejki, prospekty, proporczyki. Takie pamiątki chciał mieć każdy chłopiec w swoim domu. To były prawdziwe, złote czasy polskiej piłki nożnej. Czy coś tutaj jest jeszcze do dodania…?

Kolorowe proporce, zdobiące niegdyś nasze ściany…

Takie proporczyki zdobiły kiedyś ściany każdego kibica w PRL-u.

Tył proporczyków zdobiony był godłem Polski Ludowej, a więc oczywiście orłem bez korony!!!

Almanach o historii polskiej piłki nożnej, aż do połowy lat 70-tych, a więc do naszych największych sukcesów, którym między innymi był złoty medal na olimpiadzie w Monachium w 1972r. oraz trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 1972 roku, w RFN. Wydany przez krakowski oddział Krajowej Agencji Wydawniczej ”KAW”.

… aby nie było, że jesteśmy takimi „nacjonalistami”, słówko o „Światowej Piłce Nożnej”. Książka, w której zgromadzone zostały najważniejsze dane z dziedziny piłki nożnej od pierwszych lat uformowania się piłki nożnej w dyscyplinę sportową, po dzień 1 stycznia 1972 roku z uwzględnionymi meczami piłkarskimi na olimpiadzie – Monachium 72. Wydana w 1974 roku przez warszawskie wydawnictwo „Sport i Turystyka”.