Lwów jest najbardziej prozachodnim i proeuropejskim miastem w całej Ukrainie. Niestety poziom życia należy do najgorszych w kraju

Lwów – Jedno z najważniejszych miast dzisiejszej Ukrainy. Przed laty, Lwów w granicach II Rzeczypospolitej był drugim po stolicy najważniejszym miastem w Polsce. Prawdziwą mekką kultury, nauki i oświaty. Współcześnie jest głównym ośrodkiem kultury i życia społecznego mniejszości polskiej na Ukrainie, a pięćdziesiąt procent wszystkich zabytków Ukrainy znajduje się właśnie we Lwowie.

Każdy, kto interesuje się historią naszego kraju powinien odwiedzić Lwów i poznać czym był Lwów dla historii i kultury Rzeczypospolitej.

Do Lwowa wybraliśmy się przede wszystkim aby odszukać i zobaczyć co zostało ze „złotej” epoki Związku Radzieckiego.

Co udało nam się odszukać śladami tamtych lat, zobaczycie w kolejnym fotoreportażu zatytułowanym „Tylko we Lwowie”.

Monument Sławy Bojowej Armii Radzieckiej czyli wielka atrakcja na początek…

Monument Sławy Bojowej Armii Radzieckiej to jeden z dwóch, w całym Lwowie pomników kultywujących Armię Czerwoną.

Na przeciw pomnika znajduje się Akademia Wojsk Lądowych Ukrainy imieniem Piotra Sahajdacznego

Sam pomnik mimo wszystko jest jeszcze w dosyć dobrym stanie, ale z dnia na dzień niszczeje i staje się aktem wandali na tle konfliktu, na linii, Ukraina – Rosja, w którym zwykli Ukraińcy wyładowują nieudolność swojego państwa, a dokładnie polityków, którzy rządzą Ukrainą.

Najpiękniejsze miejsce w dzisiejszym Lwowie, Park Chmielnickiego…

Park Chmielnickiego, w tym miejscu zatrzymał się czas. Nie dość, że to zielona oaza spokoju. To możemy podziwiać widoczny z każdego miejsca Monument na cześć bohaterstwa, wspomnianego wcześniej Monumentu Sławy Bojowej Armii Radzieckiej.

Lwowska sztuka socrealizmu…

Mozaika w iście socrealistycznym stylu na jednym z budynków mieszkalnych przedstawiająca robotniczą siłę narodu w czasach Związku Radzieckiego oraz kozaka grającego na Mandolinie.

Jak podróżować to tylko Marszrutkami…

Słynne Marszrutki, szybko, wygodnie i przede wszystkim kulturalnie. Jeśli nie wejdziemy drzwiami od kierowcy to nic straconego. Pieniądze za przejazd podawane przez kolejne dłonie na pewno trafią do kierowcy. To już jest jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów uczciwości i gościnności zwykłych mieszkańców tego największego państwa w Europie po Francji.

Marszrutki to niejedyny środek komunikacji we Lwowie. Jednak tramwaje i trolejbusy czy same przystanki komunikacji miejskiej  i kasowniki dawno miały już swoją świetność, o ile w ogóle kiedyś miały…

Powiew Polskiej kultury…

Pomnik naszego wielkiego wieszcza. Największego polskiego pisarza i poety, Adama Mickiewicza. W tym miejscu należy spocząć i zastanowić się nad sensem życia i to, co czuł nasz Adaś gdy nie miał własnej ojczyzny.

Adam Mickiewicz nocą. Pomniki Adama Mickiewicza można znaleźć prawie w każdym mieście w Europie, a ten we Lwowie należy do najpiękniejszych.

Zdjęcie przy najpiękniejszym pomniku naszego największego wieszcza, bezcenne. Na zdjęciu Filip Gach, administrator i właściciel Przystanku PRL.

Dzisiejsza rzeczywistość Lwowa…

Pięknie uformowany dworzec autobusowy we Lwowie to istne wysypisko śmieci!!!

Szare, brudne oraz ponure ulice Lwowa. Taki obraz to smutna rzeczywistość dzisiejszej Ukrainy, ale przynajmniej ludzie wspaniali i bardzo poczciwi.

Na koniec tradycyjnie, souveniry…

Pamiątki to nie tylko lwowskie souveniry, ale również gadżety pokazujące stosunek jaki mają do przywódcy Rosji, Władimira Władimirowicza. Jednym słowem, taki chichot historii i znak dzisiejszych czasów.