Sprzęt elektro… i wszystko gra…

UNITRA na lewo, SANYO na prawo. Lata 80-te. Plastik w czarnych barwach wkracza do kanonu mody sprzętu elektronicznego. Warto zwrócić uwagę na logo zakładów UNITRA, oprócz tej nazwy jest jeszcze HANIA.

HANIA to model radiomagnetofonu, produkowanego właśnie przez Zakłady UNITRA. Styl tych kultowych ”kwadraciaków” jakby ten sam, ale różnicę widać natychmiast. Kształt głośników jak widać doskonale ma jednak ogromne znaczenie.

…Są Radiomagnetofony… muszą być kasety…

Kasety magnetofonowe zostały wyparte przez płyty CD, a właściwie przez odtwarzacze płyt CD bo wraz z pojawieniem się takich odtwarzaczy, produkcja i przetwarzanie muzyki na kasety zaczęło systematycznie spadać, aż do zaprzestania produkcji kaset.

Trudno jednoznacznie powiedzieć, kiedy kasety zostały oddelegowane do lamusa historii, bo nawet do dzisiejszego dnia można nabyć w sklepach elektro, sprzęt do odtwarzania z miejscem na kasety magnetofonowe, jak i same kasety są jeszcze w sprzedaży, ale zazwyczaj jest to muzyka polskiego disco, sprzedawana na bazarkach.

Radioodbiorniki…

Radioodbiornik w czarnej odsłonie o wdzięcznej nazwie Roksana produkowany w Rzeszowskich zakładach UNITRA. Miał być tani, składający się tylko z krajowych elementów, ale przede wszystkim podręczny i taki właśnie był. Produkcja z połowy lat 80-tych.

Po prawej stronie mamy już NRD-owski Stern, model R110. Pięknie wykonane detale. Jednym zdaniem, precyzyjna robota z połowy lat 60-tych.