O Polskiej Kronice Filmowej słów kilka…

Wszyscy znają Polskie Kroniki Filmowe z seansów kinowych bo każdy film wyświetlany w kinie był poparty projekcją Kronik Filmowych produkowanych przez WFDiF czyli Wytwórnie Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Polskie Kroniki Filmowe były wyświetlane w latach 1944-1994. Publikowane były raz w tygodniu i był to swoisty przegląd najważniejszych wydarzeń w socjalistycznej ojczyźnie.

Czołówki Polskiej Kroniki Filmowej w pełnej krasie. Jak widać doskonale przez całe pół wieku zostały przy pierwszym i legendarnym kadrze czołówki.

734

W 2007r. Tygodnik Wprost wydał cykl pod tytułem „Najzabawniejsze Polskie Kroniki Filmowe”. Na ośmiu płytach znajdziemy, jak tworzyła się Polska Rzeczpospolita Ludowa, zaczynając od lat 40-tych, kończąc na latach 80-tych, a więc do końca istnienia Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Dla wielbicieli epoki PRL-u, warto posiadać ten ciekawy zestaw Polskiej Kroniki Filmowej bo nie tylko ilustruje owe czasy w krzywym zwierciadle, ale przede wszystkim pokazuje jak żyli na co dzień zwykli obywatele socjalistycznego kraju.