Kuchnia z tamtych lat…

Patrząc na te modele kuchenek, które w tamtych czasach mocno szokowały Obywateli swoją nowoczesnością, przypomina nam się dom, w którym spędziliśmy dzieciństwo, a dokładnie mieszkanie naszych Dziadków z Bydgoszczy…

Ach, co to były za piękne czasy… Czas, naszego wspaniałego dzieciństwa. Zdjęcia są autentyczne i pochodzą z przełomu lat 80-tych i 90-tych.

AGD made in Poland…

Kuchenka gazowa ”POLMETAL”, która została wyprodukowana przez Zakłady Metalowe POLMETAL, zakładu który należał do Zjednoczenia Przemysłu Wyrobów Metalowych POLMETAL.

Cztery palniki, podświetlany piekarnik z zegarem, szuflada na blachy. Te wszystkie elementy zapierały dech w piersiach, pożerając swoją nowoczesnością. Produkcja z połowy lat 80-tych, ale jak widać doskonale, stan niemal idealny, aż po dzisiejsze czasy. To się po prostu nazywa jakość, przez duże J!

To czarne cacko to siostrzany model POLMETAL, o jakże pięknej nazwie Ewa. Szokował swoją kolorystyką. Całość tej ekstrawagancji dopełniały dwukolorowe kurki. Jednym słowem, cacuszko!!!

Pralka wirnikowa albo po prostu ”FRANIA”. Na zdjęciach, model popularnej ”FRANI” z końca lat 80-tych. Świadczą o tym, opływowe kształty oraz gumowe uchwyty w czarnej kolorystyce ułatwiające przenoszenie pralki.

Plakat AGD, autorstwa Karola Winiarskiego z 1958r.

L jak Lodówka…

Niezniszczalna lodówka firmy ”POLAR” z lat 80-tych…

…na deser cudo z Radzieckiej Fabryki Lodówek ”MIŃSK”. Ten model niewiele różni się od  marki ”Polar”. Nic w tym dziwnego, w końcu te same lata produkcji. Jednak coś, co wyróżniało ”Mińsk”. To uchwyt, otwierający lodówkę. Ten ”skromny” detal powodował, że to cudeńko po prostu kipiało nowoczesnością.

Kawa z ekspresu…

Ten rekwizyt powinni znać niemal wszyscy, ekspres do parzenia kawy. Po dziś dzień dostępny(w niezmienionej formie)do nabycia w wielu sklepach gospodarstwa domowego, jak i w punktach sprzedaży z dobrą, markową kawą.