Zielone pomarańcze czyli PRL dla dzieci i nie tylko…

To tytuł książki dotyczącej życia w PRL-u, którą napisała Aneta Górnicka-Boratyńska.
Opisuje swoje własne doświadczenia, a przede wszystkim wspomnienia z życia w PRL-u, i są to prawdziwe, życiowe, normalne sytuacje, które miał każdy z nas w tamtym okresie. Zarówno dorośli, jak i Ci którzy byli jeszcze dziećmi na przełomie lat 70-tych i 80-tych.
Warto dodać, że autorka nie wstydzi się historii PRL-u bo od tego nie uciekniemy, jeśli piszemy o PRL-u.
Oprócz pojęcia, skąd się wziął PRL wystarczy tylko wspomnieć Pomarańcze na Boże Narodzenie, Pewex czyli kraina czarów i marzeń, Kino domowe z rzutnika, Nasze kolekcje, a więc co zbieraliśmy z zapartym tchem, Ulubieni bohaterowie, ZPT(zajęcia plastyczno-techniczne), podwórko i totalny brak nudy.

Te i inne historie i historyjki poprzedzone prywatnymi zdjęciami z nietuzinkowym opracowaniem graficznym Bohdana Butenko można znaleźć w tej niepowtarzalnej książce.

Jeśli ktoś chce sobie przypomnieć dzieciństwo i powspominać, koniecznie powinien zajrzeć do tej skarbnicy.

Dla tych, co chcieliby poznać PRL, ale od tej dziecięcej strony to tylko ”Zielone pomarańcze”. Magiczna książeczka prezentująca nasze wesołe i śmiało możemy powiedzieć piękne dzieciństwo.

Młodość w Kraju Demokracji Ludowej, odpoczynek w wolnej Polsce…

Osoby, które przepracowały najwięcej lat w PRL-u to nasi Rodzice czy Dziadkowie. Teraz zasłużenie odpoczywają, wprawdzie nie mogą liczyć na wygórowane emerytury, ale za to potrafią pięknie odpoczywać.

Prezentujemy wyjątkowe fotografie, jak nasi Staruszkowie pięknie odpoczywają na świeżym powietrzu.
Zdjęcia są wynikiem naszych podróży, których odbyliśmy sporo w ostatnich kilkunastu latach.

Gdańsk – Zaspa, okolice pobliskiego Mola i gra w karty…

Partyjka szachów na Krymie

Lato w pełni!!! Gry karciane, szachy, warcaby… Odpowiednio, zakamarki Bydgoskiej Starówki oraz deptak w stronę mola w Gdańsku…

Wrześniowe, późniejsze po południe. „Złota Polska Jesień”, nadchodzi nieubłaganie, jednak absolutnie nikomu to nie przeszkadza przy intelektualnych rozrywkach.

Nastała jesień, czekamy na rozpoczęcie sezonu, a przede wszystkim, na wspaniały widok staruszków, którzy pięknie się prezentują i pięknie odpoczywają…