Szczecin to też morze…

Po Kołobrzegu, wizyta w Szczecinie jest po prostu obowiązkowa…

Szczecin, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego. Może Szczecin nie jest tak atrakcyjny i nie ma tak ciekawej historii jak sam Kołobrzeg czy Trójmiasto. Jednak kilka zdjęć warto zaprezentować, tym bardziej że po 1945 roku, Szczecin stał się jednym z najważniejszych miast Polski Ludowej oraz był kołem zamachowym i gałęzią przemysłu stoczniowego i morskiego.

Pomnik „Poległym w walce o wyzwolenie Dąbia” ku czci żołnierzy radzieckich i polskich, którzy wspólnie zdobyli Dąbie, doprowadzając do odwrotu wojska niemieckie. To ostatni pomnik na cześć żołnierzy radzieckich, który możemy jeszcze podziwiać na ulicach Szczecina.

Społem POMORZE, do dzisiaj oferuje szeroki zakres produktów, w końcu są to delikatesy…

Szczeciński „Grzybek” to prawdziwa perełka architektury Polski Ludowej. Wybudowany w końcówce lat 60-tych. W tamtych czasach pożerał i szokował swoją nowoczesnością mieszkańców Szczecina. Właśnie w „Grzybku” mieściła się niegdyś, siedziba marki „Baltona”, właściciela luksusowych sklepów w PRL.

Kończymy pięknym pomnikiem „Marynarza”, który pełni rolę sternika. Przepiękna rzeźba marynarza, człowieka wywodzącego się z ludu, a przedstawiona w nurcie sztuki socrealistycznej.