FONICA, adapter i Bambino…

Współczesny, ale i bardzo elegancki w czarnej obudowie adapter marki UNITRA z końca lat 80-tych. Dlaczego FONICA, skoro jest UNITRA??? FONICA – to były ŁÓDZKIE ZAKŁADY RADIOWE, które należały do zakładów UNITRA i zajmowały się produkcją urządzeń elektronicznych.

Byłoby grzechem gdybyśmy nie dodali kilku słów o gramofonie pod wdzięczną nazwą Bambino. Na zdjęciach pudełkowy gramofon lampowy, produkowany był w czterech wersjach na przełomie lat 60-tych i 70-tych.

Muzyka płynąca z winylowych płyt to muzyka prosto z duszy. Maryla Rodowicz czy Krzysztof Krawczyk to bez wątpienia najpopularniejsi wykonawcy polskiej muzyki rozrywkowej w latach 70-tych. Obowiązkiem jest wspomnieć jeszcze jednego z najbardziej lubianych i najbardziej szczerych artystów. Ikona stylu i elegancji lat 70-tych. To oczywiście wielki Bohdan Łazuka.

Synkopa – czasopismo dla miłośników muzyki wydawane co dwa miesiące przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne z Krakowa. W tym jakże popularnym czasopiśmie można było znaleźć ciekawe artykuły, wywiady czy nuty piosenek. Ostatni numer ukazał się w 2012 roku.